Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami upalnie.
  W wielu regionach zagrzmi

  24-08-2018 06:23 Biomet okaże się niekorzystny

  Przed nami burzowy dzień

  Shutterstock

  Synoptycy prognozują burze z gradem. Towarzyszyć im będą opady deszczu i porywisty wiatr. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

  W piątek niebo zasnują chmury kłębiaste umiarkowane i duże. Zachmurzenie przemieszczać się będzie z zachodu w głąb kraju. Prognozuje się przelotne opady deszczu, 10-40 litrów na metr kwadratowy, oraz burze z gradem. Wyładowania miejscami mogą być gwałtowne. Termometry pokażą maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 29 st. C w centrum kraju, do do 32 st. C w Małopolsce. Wiatr południowo-zachodni i południowy, okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach burzowych powieje do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na północy kraju - od Pomorza i Kujaw po Wielkopolskę. Wyniesie ona około 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowym i południowo-wschodnim. Na wschodzie Polski odczujemy gorąco, natomiast na południowym zachodzie i północnym wschodzie - ciepło. Na komfort termiczny mogą liczyć osoby przebywające w północno-zachodnich częściach kraju. Wszędzie natomiast warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego, z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami z gradem. Termometry pokażą do 30 st. C. Wiatr południowy będzie słaby i umiarkowany, ale towarzyszący burzy - silny. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 995 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Temperatura nie przekroczy 25 st. C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, w burzach okaże się silny. Ciśnienie spada, około południa do 1007 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie 26 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w burzach okaże się silny. Ciśnienie spada, około południa jego wartość wyniesie 996 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Termometry pokażą do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu. Towarzyszący burzy wiatr okaże się natomiast silny. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 993 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Słupki termometrów mogą wzrosnąć do 32 st. C. Południowy wiatr, słaby i umiarkowany, w burzy będzie silny. Ciśnienie spada, około południa na barometrach zobaczymy 982 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...