Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: miejscami wystąpią gwałtowne burze

  20-05-2017 06:44

  Sprawdź prognozę pogody na sobotę

  Wystąpią gwałtowne burze

  Flickr (CC BY 2.0)/ Thomas Bresson

  Zapowiada się pogodny i słoneczny dzień. W ciągu dnia pogoda pogorszy się w niektórych miejscach Polski. Wystąpią gwałtowne burze z intensywnym deszczem.

  Sobotni poranek będzie słoneczny w całym kraju. Wkraczający front atmosferyczny przyniesie ze sobą intensywne opady deszczu z silnymi porywami wiatru dochodzącymi do 90 km/h. Na zachodzie i w środkowej części kraju wystąpią  opady deszczu i lokalne gwałtowne burze. Na wschodzie będzie pogodnie, deszcz pojawi się dopiero wieczorem.

  Temperatura we wschodniej części Polski bardzo wysoka. Termometry wskażą 27 st. Cna Podlasiu. W centralnej Polsce temperatura wyniesie 25 st. C w Bydgoszczy,  22 st. C w Poznaniu.
  Na zachodzie i pomorzu temperatury będą nieco niższe ok. 18 st. C.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wzrośnie do ponad 90 proc. w zachodniej Polsce, natomiast na wschodzie wyniesie poniżej 70 proc. Na zachodzie Polski odczujemy komfort termiczny. W pozostałej części kraju będzie ciepło. W zachodniej Polsce warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. Ciśnienie ma się wahać, co wpłynie na nasze samopoczucie. Na wschodzie kraju warunki biometeo będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast:

  TRÓJMIASTO

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie coraz większe. Wystąpią przelotne opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw. Miejscami powieje wiatr w porywach do 80 km/h. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C.  Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie. W południe w Gdańsku barometry wskażą 1015 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie będzie wzrastać. Możliwe są przelotne opady deszczu. Lokalnie spadnie deszcz. Porywy wiatru osiągną nawet 80 km/h. Temperatura w ciągu dnia wyniesie 25 st. C.Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 983 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie coraz większe. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Porywy wiatru osiągną do 80 km/h. Temperatura wyniesie 22 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 1007 hPa, ciśnienie będzie rosło.

  WARSZAWA

  Dzień na ogół będzie słoneczny i ciepły. Po południu wzrośnie zachmurzenie. Termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie ok. 1000 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Gwaltowne burze
  Moim zdaniem tych burz moze byc o wiele mniej lub nie wystapia wcale,bo powietrze nad Polska wymiesza sie i te roznice temp.miedzy cieplem a ' chlodem' zanikna.Widac to juz w mojej miejscowosci w kujawsko-pomorskim,gdzie od rana wieje umiarkowany chlodniejszy wiatr z polnocnego zachodu przy bezchmurnym niebie do teraz.
  ~Lech /2017-05-20 13:31

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...