Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: mroźny piątek, miejscami sypnie śniegiem

  22-02-2019 06:30

  Biomet będzie neutralny

  Prognoza pogody na noc Foto: PAP/EPA/Robert Perry | Video: tvnmeteo.pl

  W piątek na południu kraju przelotnie popada śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie cztery stopnie Celsjusza. Wszędzie odczujemy zimno.

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane. Jeszcze rano na południu kraju słabo i przelotnie popada śnieg. W górach sypnie mocniej - nawet do 20 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Powieje z północnego wschodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie w większości kraju oscylowała wokół 60 procent. W regionach południowych okaże się wyższa, może przekroczyć 80 proc. W całym kraju odczujemy zimno, a pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie, temperatura nie przekroczy -1 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1041 hPa.

  KRAKÓW

  Rano przelotnie popada śnieg, później się rozpogodzi. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Na ogół słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1002 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie, temperatura nie przekroczy 1 st. C. Północno-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1026 hPa.

  WARSZAWA

  Słonecznie, może pojawić się też małe zachmurzenie. Temperatura wzrośnie do -1 st. C. Przeważnie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1024 hPa.

  WROCŁAW

  Rano przelotnie popada śnieg. Późniejsze godziny przyniosą rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1021 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju przez dłuższy czas ma płynąć zimne powietrze z północy....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Igor znad środkowego...