Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  na południu i zachodzie znowu burzowo

  11-07-2017 06:32

  Poza tym będzie się przejaśniać

  Zagrzmi, jednak będzie się też przejaśniać

  Foto: Tez Goodyer/ flickr (CC BY-ND 2.0); Film: TVN Meteo

  Burze wciąż nie dadzą o sobie zapomnieć. Lokalnie może spaść grad. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne w całym kraju.

  We wtorek w kraju ma być pochmurno z przejaśnieniami. Na południu i zachodzie wystąpią przelotne opady i burze, podczas których spadnie 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Porywy wiatru dojdą do 80 kilometrów na godzinę. W pozostałych województwach spodziewany jest jedynie słaby przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy od 22 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 998 hPa.

   

  Odczujemy ciepło, ale biomet niekorzystny

  We wtorek wilgotność w całej Polsce będzie na poziomie co najmniej 90 procent, za to odczujemy ciepło. Warunki biometeorologiczne, ze względu na zmienną pogodę, będą niekorzystne.

  Prognoza dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne, okresami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 25 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hektopaskali.

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 23 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe 1009 hektopaskali.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz i burze (10-20 mm l/mkw, porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę). Temperatura maksymalna 27 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, W. Ciśnienie waha się, w południe 981 hektopaskali.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz i burze (10-20 l/mkw opadu, porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę). Temperatura maksymalna 24 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hektopaskali.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burze (10-20 mm opadu, porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę). Temperatura maksymalna 24 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 996 hektopaskali, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...