Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  na termometrach nawet 21 stopni

  17-05-2019 06:28 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na noc Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek w całej Polsce przyniesie przelotne opady deszczu, a lokalnie również możliwe są burze. Temperatura wzrośnie do 21 stopni Celsjusza.

  O poranku w wielu regionach kraju pojawiły się mgły i zamglenia.

  >>> SPRAWDŹ, GDZIE JEST MGŁA

  W piątek pojawią się przelotne opady deszczu, niewykluczone są burze. Termometry pokażą maksymalnie od 18 stopni Celsjusza na Pomorzu do 21 stopni w centrum kraju i na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 70 kilometrów na godzinę, z południowego wschodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie na ogół oscylować wokół 70-80 procent. W całym kraju odczujemy ciepło i wilgoć. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Synoptycy prognozują przelotny deszcz i burzę. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Z południowego wschodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach burzowych do 70 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, po południu na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

  POZNAŃ

  Możliwe są przelotne opady deszczu lub burza. Temperatura nie przekroczy 20 st. C. Południowo-wschodni i umiarkowany wiatr w porywach burzowych powieje do 70 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, po południu barometry pokażą 1001 hPa.

  GDAŃSK

  Pojawią się przelotne opady deszczu lub burza. Termometry wskażą maksymalnie 18 st. C. Z południowego wschodu powieje umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych osiągnie 70 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, wyniesie 1014 hPa.

  WROCŁAW

  Synoptycy przewidują przelotny deszcz lub burzę. Temperatura maksymalna dojdzie do 20 st. C. Z południowego wschodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach burzowych do 70 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, po południu na barometrach zobaczymy 996 hPa.

  KRAKÓW

  Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu lub burzy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany i rozpędzi się w porywach burzowych do 70 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, po południu osiągnie 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami ciepły tydzień, a na przełomie maja i czerwca może być wręcz gorąco....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu Axel znad Francji....