Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: na zmianę deszcz i słońce. Miejscami upalnie

  04-08-2017 06:30

  Różnica temperatur na krańcach Polski wyniesie 10 stopni Celsjusza

  W ciągu dnia przelotnie popada deszcz

  Foto: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W piątek aura będzie zróżnicowana. Dzień zapowiada się pogodnie, jednak miejscami spadnie przelotny deszcz. Możliwe również burze z silnym wiatrem.

  W ciągu dnia na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Warmii i w Wielkopolsce będzie pogodnie, choć po południu na Pomorzu może pojawić się przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie się zmieniać, pojawią się też przelotne opady deszczu.

  W Wielkopolsce, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Górnym Śląsku wystąpią także burze z opadami od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

  Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni na Pomorzu Zachodnim do 34 st. C Podkarpaciu. Z kierunków zachodnich powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie osiągnie w południe 998 hektopaskali, po czym zacznie spadać.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie wysoka - bo powyżej 80 procent - w centralnej, południowej i wschodniej Polsce. Najniższa wilgotność powietrza, która nie przekroczy 70 procent, wystąpi w Polsce północno zachodniej. Odczuwalna temperatura będzie komfortowa na północy Polski, ale w środkowym pasie Polski już gorąca, a na południu nawet upalna. Między innymi dlatego warunki biometeorologiczne będą w Polsce niekorzystne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

  Wystąpi przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 24 stopnie Celsjusza. Powieje wiatr słaby i umiarkowany w stronę południowego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w Gdańsku w południe osiągnie nawet 1009 hPa.

  KRAKÓW

  Wystąpią przelotne opady deszczu i burze z opadami w granicach 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru od 60 do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie 33 stopnie Celsjusza. Powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie, w południe osiągnie 983 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 26 stopni Celsjusza. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie będzie się wahać, a w południe osiągnie 1002 hPa.

  WARSZAWA

  Niebo się zachmurzy. Rano pojawią się przelotne opady deszczu, następnie się przejaśni. Temperatura maksymalna wyniesie 28 stopni Celsjusza. Powieje zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie, a w południe osiągnie 998 hPa.

  WROCŁAW

  Pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 29 stopni Celsjusza. Powieje zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa, po czym będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • .
  generalnie cokolwiek
  ~nobrawo /2017-08-04 06:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...