Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: nastąpi nagły podmuch wiosny
  z dość silnymi porywami wiatru

  24-01-2018 06:29

  Wiatr osiągnie do 100 kilometrów na godzinę

  Nas Polskę zawita ocieplenie

  SidewaysSarah/VisualHunt

  W środę miejscami promienie słoneczne będą się przedzierać zza chmur, a termometry wskażą nawet 9 stopni Celsjusza.

  Polska dostanie się pod wpływ dynamicznych układów niżowych znad Skandynawii i Morza Północnego. Nad krajem przemieści się ciepły front atmosferyczny, za którym popłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

  Nawet dziewięć stopni

  Na południowym zachodzie i południu będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Na krańcach zachodnich obędzie się bez opadów, poza tym spodziewamy się słabego deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznącego. Na krańcach wschodnich spadnie od 1 do 3 cm śniegu. Termometry wskażą maksymalnie od zera na wschodzie, przez 4 st. C w centrum do 9 st. C na Ziemi Lubuskiej. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Jego porywy dojdą do 50-70 km/h, a w górach do 80-100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie wysoka - na przeważającym obszarze przekroczy 90 procent. W większości kraju odczujemy chłód, jedynie na zachodzie i południowym zachodzie komfort termiczny. Pogoda wpłynie na samopoczucie przeważnie niekorzystnie. Na zachodzie i południu biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, okresami wystąpią opady śniegu z deszczem. Termometry wskażą maksymalnie 3 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. Ciśnienie spada, około południa barometry wskażą 1010 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Będzie pochmurno, okresami wystąpią opady śniegu z deszczem i deszczu. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. Ciśnienie spada, około południa barometry odnotują 1018 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno, okresami popada deszcz i mżawka. Termometry wskażą maksymalnie 6 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. Ciśnienie około południa wyniesie 1009 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Niebo pozostanie pochmurne, ale pojawią się przejaśnienia. Początkowo opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1008 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. Ciśnienie spada, około południa barometry odnotują 1001 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Gorące i suche dni z początku maja zostały zastąpione przez pochmurne niebo i ul...

Tomasz Wasilewski

alt

Spadek temperatury poprzedzi upalna pogoda w całej Polsce....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem wyżu znad Karpat. ...