Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: niebo spowiją chmury. Miejscami przelotnie popada

  19-06-2018 06:26

  Na termometrach do 28 stopni

  Prognoza pogody na dziś Foto: Anna Mazurowska | Video: TVN24

  We wtorek na niebie zawisną chmury, z których może przelotnie popadać. Gdzieniegdzie wystąpią burze. Termometry wskażą maksymalnie 28 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Miejscami może spaść słaby, przelotny deszcz. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie lokalnie prognozuje się burze, podczas których suma opadów może dojść do 20 litrów na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzić się do 80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrze w ciągu dnia będzie się wahać na poziomie 70-80 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Okresami popada przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie waha się, w Gdańsku, w południe barometry wskażą 1019 hPa.

  KRAKÓW

  Okresami wystąpi przelotny deszcz. Temperatura dojdzie do 27 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe na barometrach zobaczymy 989 hPa.

  POZNAŃ

  Okresami popada przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1010 hPa.

  WARSZAWA

   

  Będzie pogodnie. Okresami możliwy słaby, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1006 hPa.

  WROCŁAW

  Pkresami popada przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1006 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...