Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  niebo spowiją deszczowe chmury

  23-09-2017 06:40

  Termometry wskażą od 14 do 19 stopni

  Dzień zapowiada się deszczowo

  Foto: Flickr (CC BY 2.0)/Jeremy Segrott, Film: TVN Meteo

  Sobota zapowiada się pochmurnie. W górach pojawią się intensywne opady deszczu. Synoptyk nie wyklucza, że w wysokich partiach pojawi się śnieg.

  Pierwszy dzień weekendu na zachodzie i południu Polski zapowiada się pochmurno i deszczowo (opad rzędu 20 l/mkw.). W pozostałych regionach wystąpi zmienne zachmurzenie. W terenach podgórskich sumy opadu mogą dochodzić do 50-60 l/mkw. Wysoko w górach prognozowane są opady śniegu, które mogą osiągnąć do 20 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Dolnym Śląsku do 19 st. C na Suwalszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami silniejszy, z wiejący z różnych kierunków. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą około 1002 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza będzie w strefie frontu atmosferycznego czyli na południu i na zachodzie Polski, wyniesie powyżej 90 procent. Tam też warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. W pozostałych regionach pogoda będzie miała neutralny wpływ na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast:

  TRÓJMIASTO

  Będzie pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Termometry w ciągu dnia wskażą 17 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, w Gdańsku, w południe barometry wskażą 1020 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z opadami deszczu do 20 l/mkw. Termometry maksymalnie wskażą 15 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 985 hPa.

  POZNAŃ

  Dzień zapowiada się pochmurno i deszczowo do 10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z kierunku północno-zachodniego. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1008 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego-wschodu. W południe barometry wskażą 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Zapowiada się pochmurny i deszczowy dzień. Temperatura maksymalna wyniesie 14 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1004 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Mróz na razie będzie słabnąć, ale wkrótce wróci z nową siłą....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia ...