Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: niemal wszędzie słonecznie, do 32 stopni

  29-06-2019 06:28 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Tomasz Wasilewskich o burzach, które wkroczyły nad Polskę Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER | Video: TVN24

  Sobota w wielu regionach przyniesie słoneczną aurę. Na północnym wschodzie kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Miejscami powróci upał, a na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

  Sobota zapowiada się niemal wszędzie słonecznie. Tylko na Mazurach i Podlasiu miejscami możliwe są opady przelotnego deszczu. Termometry pokażą od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odnotujemy w sobotę na północnym wschodzie - przekroczy 60 procent. Będzie zmniejszać się w kierunku południowo-zachodnim. Odczucie temperatury będzie zróżnicowane: na północnym wschodzie - komfort termiczny, w pasie od Pomorza przez Mazowsze po Lubelszczyznę  gorąco, w reszcie kraju - upał. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne w północno-wschodniej Polsce i części regionów południowo-wschodnich. Na pozostałym obszarze pogoda będzie negatywnie wpływała na samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Na ogół słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Z zachodu i północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w Gdańsku w południe wyniesie 1017 hPa.

  KRAKÓW

  Na ogół słonecznie. Temperatura nie przekroczy 28 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe dojdzie do 991 hPa.

  POZNAŃ

  Na ogół słonecznie. Na termometrach w najcieplejszym momencie zobaczymy 30 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1010 hPa.

  WARSZAWA

  Na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe sięgnie 1006 hPa.

  WROCŁAW

  Na ogół słonecznie. Temperatura dojdzie do 30 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Spadające ciśnienie w południe sięgnie 1006 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Słowacją i Rosj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...