Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: od śniegu po marznący deszcz. Popada wszędzie

  13-02-2019 06:15

  Biomet będzie niekorzystny

  Prognoza pogody na niedzielę Foto: PAP/EPA/DUMITRU DORU | Video: tvnmeteo.pl

  W środę w całym kraju wystąpią opady - śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Miejscami powieje dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

  Na środę synoptycy prognozują opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź od zachodu przechodzące w deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 60 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy w pasie od Suwalszczyzny, Warmii i Mazur, aż po Dolny Śląsk, wyniesie ona około 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północno-zachodnim i południowo-wschodnim. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, na wschodzie i południowym wschodzie będzie chłodno.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Okresami deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60 km/h z zachodu. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

  POZNAŃ

  Okresami deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60 km/h z zachodu. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 1016 hPa.

  GDAŃSK

  Okresami deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 1022 hPa.

  WROCŁAW

  Okresami deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 1015 hPa.

  KRAKÓW

  Okresami śnieg. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach powieje z prędkością do 60 km/h. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 1002 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...