Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: opady. Lokalnie tylko 7 stopni

  23-10-2017 06:34

  Będzie nie tylko mokro, ale i chłodno

  W Krakowie również spadnie deszcz

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/ frune_man, film: TVN Meteo

  W poniedziałek nie ujrzymy zbyt wiele słońca, a ponadto w wielu regionach Polski temperatura nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Z powodu deszczu i jesiennego chłodu biomet będzie niekorzystny.

   

  Po pochmurnej nocy nadejdzie pochmurny dzień, miejscami się jednak przejaśni. Na wschodzie wystąpią opady deszczu o charakterze ciągłym rzędu do 10-15, a miejscami 20 l/mkw. W dzielnicach zachodnich popada przelotnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 st. C na Podlasiu, przez 10-11 w centrum i na zachodzie, do 12 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, z przewaga północnych. Ciśnienie waha się, w południe warszawskie barometry odnotują 1000 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W całym kraju wilgotność powietrza będzie wysoka, rosnąca z zachodu na wschód. W całym kraju odczujemy chłód i wilgoć. Pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: Zachmurzenie umiarkowane i duże. popada przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe wyniesie 1015 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: Niebo będzie pochmurne, popada też deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe spadnie do 981 hPa.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: Pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 10 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie

  1004 hPa.

  WARSZAWA

  DZIEŃ: Na ogół pochmurno z opadami deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 9 st. C. Przeważnie północy wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe barometry odnotują 1000 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: Pochmurno z przejaśnieniami, przelotnie popada deszcz. Temperatura wzrośnie do 11 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1000 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu wyżu znad południowej Norwegii, tylko na południu kraju po...