Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  piątek w strugach deszczu

  15-12-2017 06:33

  Warunki zdrowotne będą w dużej mierze złe

  Prognoza pogody na wtorek Foto: Foto: flickr.com/Sharon Mollerus (CC BY 2.0), film: TVN Meteo | Video: TVN Meteo

  Jedynie w północnych regionach kraju pogoda dopisze. W pozostałych częściach zapanują plucha, chłodny deszcz i ziąb.

  Dzień będzie raczej nieprzyjemny. W prawie całym kraju spodziewamy się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Na południowym wschodzie należy liczyć się z opadami deszczu rzędu 5-10 l/mkw. W pasie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny, przez Mazowsze i Ziemię Łódzką, po Podlasie, Warmię i Mazury popada deszcz ze śniegiem. Na południowym zachodzie spadnie do 2-7 l/mkw. Jedynie Pomorze i Pomorze Zachodnie pozostaną pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3-4 st. C na zachodzie i w centrum do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. W górach przejściowo powieje wiatr halny.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie najwyższa na wschodzie kraju - przekroczy tam 80 procent. Najniższą zaś odnotujemy na obszarze Dolnego Śląska, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej - tu spadnie poniżej 70 proc. W całym kraju odczujemy chłód. Pogoda wpłynie na nasze samopoczucie przeważnie niekorzystnie. Biomet okaże się naturalny jedynie na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim i północnych regionach Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  DZIEŃ: Popada deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie 3 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 45 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 984 hPa i spada.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: Opady deszczu ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do 3 st. C. Umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni wiatr w porywach rozpędzi się do 45 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 984 hPa.

  GDAŃSK

  DZIEŃ: Dość pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 3 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach o prędkości do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 993 hPa.

  WROCŁAW

   

  DZIEŃ: Popada deszcz ze śniegiem. Termometry odnotują maksymalnie 5 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, z południowego zachodu. Jego prędkość w porywach dojdzie do 45 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 984 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: Opady deszczu. Temperatura wzrośnie do  6 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W porywach dojdzie do 45 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry odnotują 971 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...