Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurna i deszczowa aura

  30-12-2018 06:21 Odczujemy chłód
  Omenaa Mensah o pogodzie w czwartek Foto: Zach Reiner/Unsplash | Video: TVN24

  W niedzielę niebo nad całym krajem pokryje się warstwą chmur. Popada deszcz, miejscami deszcz ze śniegiem. W całym kraju temperatura utrzyma się powyżej zera stopni Celsjusza.

  W niedzielę Polska będzie pod wpływem niżu Yvette znad Mazur i Suwalszczyzny oraz związanego z nim frontu atmosferycznego, przechodzącego z zachodu na południowy wschód. Za frontem napłynie umiarkowanie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

  Deszczowy dzień

  W niedzielę chmury przykryją niebo. Synoptycy prognozują okresami opady deszczu, a na Pogórzu deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na wschodzie i Podkarpaciu do 7 stopni na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza przekroczy w większości kraju 90 procent, poniżej tej wartości spadnie jedynie na zachodzie Polski. Odczujemy wilgoć i chłód, a pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie po południu wyniesie 1001 hPa i potem będzie spadać.

  POZNAŃ

  Pochmurno z opadami deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu wyniesie 1005 hPa, a później będzie spadać.

  GDAŃSK

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu wyniesie 1010 hPa, a później zacznie spadać.

  WROCŁAW

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu wyniesie 1003 hPa, następnie będzie spadać.

  KRAKÓW

  Pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie po południu wyniesie 990 hPa, potem będzie spadać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...