Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: pochmurnie i wietrznie. Miejscami wyjrzy słońce

  14-09-2017 06:48

  Temperatura wyniesie od 16 do 23 stopni

  Dzień zapowiada się pochmurno

  Foto: Shutterstock, Film: TVN Meteo

  Czwartek zapowiada się pochmurnie z lokalnymi opadami deszczu. Miejscami na niebie pojawi się słońce. Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. W ciągu dnia powieje wiatr, okresowo może być silny.

  W czwartek będzie pochmurno z przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Od Podlasia przez centrum po Śląsk wystąpią przelotne opady deszczu do 5 do l/mkw. Temperatura osiągnie od 16 st. C na Pomorzu do 23 st. C na Podkarpaciu.

  Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach 40-60 km/h, południowo-zachodni. W strefie brzegowej porywy osiągną do 80 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 990 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie bardzo zróżnicowana. Na północnym zachodzie wyniesie poniżej 80 procent. Będzie wzrastać w głąb kraju w kierunku południowo-wschodnim, aż do pasa od Dolnego Śląska, przez Mazowsze, po Podlasie, gdzie wyniesie ponad 90 proc. Na południowym wschodzie wilgotność wyniesie około 80 proc. i poniżej. Prawie w całym kraju odczuwalny będzie chłód, jedynie na południowym wschodzie odczuwalny będzie komfort termiczny. Biomet w całym kraju okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Dość pogodnie. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe 994 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 977 hPa.

  POZNAŃ

  Dość pogodnie. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 993 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie waha się w południe 990 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotny. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...