Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno, deszczowo i wietrznie

  12-01-2019 06:35 Biomet okaże się neutralny lub niekorzystny
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: PAP/Wojciech Pacewicz | Video: tvnmeteo.pl

  W sobotę miejscami będzie pogodnie, na termometrach zobaczymy maksymalnie pięć stopni Celsjusza. Wystąpią też opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na południu sypnie śnieg.

  W sobotę na Pomorzu i zachodzie kraju niebo okaże się pochmurne. Spadnie do 5 litrów deszczu na metr kwadratowy lub deszczu ze śniegiem. Może być ślisko. Niebo zachmurzy się również na południu kraju. Wystąpią tam opady śniegu, maksymalnie do 2 centymetrów, w górach do 5 cm. Na pozostałym obszarze Polski będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od -1 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich, przez 1 st. C w centrum, do 5 st. C na krańcach zachodnich. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę, a wysoko w górach nawet do 100 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Południowe i zachodnie regiony mogą spodziewać się największej, wynoszącej ponad 90 procent, wilgotności względnej. W przeważającej części Polski odczujemy zimno, jedynie na zachodzie chłód i wilgoć. Na północnym wschodzie biomet okaże się neutralny. W pozostałej części będzie niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu. Około południa ciśnienie sięgnie 997 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu i wieczorem spadnie deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Około południa barometry pokażą 1007 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże, pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna sięgnie 3 st. C. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Około południa ciśnienie będzie oscylować w okolicy 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże, pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Około południa barometry wskażą 999 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże, pojawią się opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 1 st. C. Wiatr powieje z kierunku zachodniego, okaże się umiarkowany i dość silny. Około południa na barometrach zobaczymy 986 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...