Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno z opadami deszczu. Może zagrzmieć

  23-05-2019 06:16 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Prognoza opadów na najbliższe godziny (Ventusky.com) Foto: Ctd 2005/flickr (CC BY 2.0) | Video: Ventusky.com

  W czwartek w wielu regionach kraju wystąpią opady deszczu, na południu mogą być intensywne. Niewykluczone są też burze. Termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.

  Czwartek zapowiada się pogodnie i bez deszczu tylko na zachodzie. W pozostałych regionach czeka nas pochmurna aura z opadami deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. W południowej części Śląska, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady deszczu mogą być intensywne - spadnie tam 20-50 l/mkw. deszczu, a w górach nawet 70 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 12 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 17 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podlasiu. Powieje północny i północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Silniej powieje w czasie burz, do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność względną odnotujemy na wschodzie - przekroczy 90 procent. Będzie zmniejszać się w kierunku wschodnim. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy chłód, a komfort termiczny jedynie na krańcach wschodnich oraz w części regionów zachodnich. Biomet na znacznej powierzchni kraju będzie niekorzystny, tylko na północnym zachodzie - neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami popada deszcz, po południu możliwa jest burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Powieje północny, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami będzie dość silny, najsilniejszy w burzach, osiągając 90 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 997 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami może popadać deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami stanie się dość silny. Ciśnienie około południa dojdzie do 1014 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Prognozowany jest północno-zachodni słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1005 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotnie popada deszcz. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 16 st. C. Północno-zachodni słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1002 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże, wystąpią opady deszczu, w pierwszej części dnia będą dość intensywne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Prognozowany jest północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa wyniesie 987 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...