Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno z opadami deszczu. Może zagrzmieć

  23-05-2019 06:16 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Prognoza opadów na najbliższe godziny (Ventusky.com) Foto: Ctd 2005/flickr (CC BY 2.0) | Video: Ventusky.com

  W czwartek w wielu regionach kraju wystąpią opady deszczu, na południu mogą być intensywne. Niewykluczone są też burze. Termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.

  Czwartek zapowiada się pogodnie i bez deszczu tylko na zachodzie. W pozostałych regionach czeka nas pochmurna aura z opadami deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. W południowej części Śląska, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady deszczu mogą być intensywne - spadnie tam 20-50 l/mkw. deszczu, a w górach nawet 70 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 12 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 17 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podlasiu. Powieje północny i północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Silniej powieje w czasie burz, do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność względną odnotujemy na wschodzie - przekroczy 90 procent. Będzie zmniejszać się w kierunku wschodnim. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy chłód, a komfort termiczny jedynie na krańcach wschodnich oraz w części regionów zachodnich. Biomet na znacznej powierzchni kraju będzie niekorzystny, tylko na północnym zachodzie - neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami popada deszcz, po południu możliwa jest burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Powieje północny, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami będzie dość silny, najsilniejszy w burzach, osiągając 90 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 997 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami może popadać deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami stanie się dość silny. Ciśnienie około południa dojdzie do 1014 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Prognozowany jest północno-zachodni słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1005 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotnie popada deszcz. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 16 st. C. Północno-zachodni słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1002 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże, wystąpią opady deszczu, w pierwszej części dnia będą dość intensywne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Prognozowany jest północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa wyniesie 987 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...