Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno,
  z przelotnym deszczem

  12-04-2019 06:26 Biomet będzie neutralny, miejscami niekorzystny
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: pixabay | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek przyniesie pochmurną aurę. Będą miejsca, w których mogą pojawić się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie dziewięć stopni Celsjusza.

  W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem do dwóch litrów na metr kwadratowy, a na południu kraju opady deszczu ze śniegiem i deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 5 st. C na Wybrzeżu, przez 8 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr z północnego wschodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na południowych krańcach Polski i wyniesie około 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północnym. Niemal w całym kraju odczujemy chłód, a na północy i południu wilgoć. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, na krańcach południowych niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1010 hPa, lekko się waha.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 5 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1027 hPa, lekko się waha.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1014 hPa, lekko się waha.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1008 hPa, lekko się waha.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 993 hPa, lekko się waha.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...