Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  pochmurno, z przelotnymi opadami

  13-06-2018 06:30

  Odczujemy komfort termiczny

  Prognozuje się przelotne opady

  Shutterstock

  W środę w niewielu regionach będzie pogodnie. Aurę w Polsce zdominują przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem.

  W ciągu dnia niebo będzie pogodne nad Suwalszczyzną, Podlasiem, Mazowszem i Lubelszczyzną. W pozostałych regionach popada przelotny deszcz - do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Na Podkarpaciu mogą powstać burze - lokalnie z gradem - podczas których spadnie do 10-20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Kaszubach, przez 23 st. C w pasie od Mazowsza i Lubelszczyzny po Dolny Śląsk, do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Podczas burz osiągnie w porywach prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie się wahać na poziomie 50-60 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Pogoda wpłynie na samopoczucie przeważnie niekorzystnie. Na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Będzie pogodnie. Temperatura dojdzie do 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, o północy barometry wskażą 994 hPa.

  POZNAŃ

  Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 22 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, o północy wyniesie 998 hPa.

  GDAŃSK

  Popada przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, o północy odnotujemy 1007 hPa.

  WROCŁAW

   

  Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, o północy wyniesie 994 hPa.

  KRAKÓW

  Wystąpią przelotne opady deszczu lub burza. Możliwe są opady gradu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, o północy barometry wskażą 980 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...