Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno,
  z przelotnymi opadami

  14-11-2018 06:22

  Biomet okaże się przeważnie neutralny

  Prognoza pogody na czwartek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W środę niebo zasnuje się chmurami. Pojawią się jednak przejaśnienia. W niektórych regionach może przelotnie popadać.

  W ciągu dnia niebo pozostanie pochmurne, jednak pojawią się również przejaśnienia i rozpogodzenia. W regionach wschodnich wystąpią stopniowo zanikające, przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 stopni w centrum i na Lubelszczyźnie, do 12 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie rosła z zachodu na wschód. W regionach wschodnich przekroczy 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód. Biomet okaże się na ogół neutralny, jednak w pasie od Warmii, Mazur i Podlasia po Podkarpacie i Małopolskę pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami, wystąpią też przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 11 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe odnotujemy 1025 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 9 st. C. Słaby i  umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 999 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno, ale z przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do 11 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1018 hPa.

  WARSZAWA

  Rano będzie pochmurno, popada też przelotny deszcz. W późniejszych godzinach pojawią się przejaśnienia. Temperatura wzrośnie do 10 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.  Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1014 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Słaby i  umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1016 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem niżu Edeltraud znad Niziny Węgierskiej....