Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: pochmurny, ponury dzień. Powieje

  10-12-2018 06:20

  Biomet będzie niekorzystny

  Prognoza pogody na piątek Foto: pixabay.com | Video: tvnmeteo.pl

  Pierwszy dzień tygodnia przywita nas pochmurną i deszczową aurą. Miejscami termometry pokażą 6 stopni Celsjusza. Pojawią się też uciążliwe porywy wiatru.

  Poniedziałek okaże się pochmurny. Możemy jednak liczyć na niewielkie przejaśnienia. W całej Polsce okresami prognozowane są opady deszczu rzędu 1-6 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 stopnie na Mazowszu, do 6 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. W porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie oscylowała wokół 80-90 procent. W całym kraju odczujemy chłód. Pogoda wpłynie niekorzystnie na samopoczucie wszystkich mieszkańców Polski.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno. Okresami popada deszcz ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. Okresami powieje w porywach ponad 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe odnotujemy 999 hektopaskali.

  KRAKÓW

  Pochmurno. Okresami popada deszcz ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami osiągnie prędkość w porywach ponad 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 977 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno. Okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do 5 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami rozpędzi się w porywach ponad 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 994 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno. Okresami popada deszcz ze śniegiem. Możliwe niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. Okresami jego prędkość w porywach przekroczy 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 989 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno. Okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Okresami w porywach powieje z prędkością ponad 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 993 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem klina wysokiego ciśnienia....