Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: północ Polski w deszczu, słońce na południu

  26-10-2013 06:23

  Termometry wskażą nawet 22 st. C

  Prognoza pogody na dziś: na północy i w centrum kraju przydadzą się parasole

  Fot. Shutterstock, film: TVN Meteo

  Sobota będzie pogodna w południowej części kraju. Tam będzie też bardzo ciepło, słupki rtęci powędrują do powyżej 20 st. C. W pozostałej części kraju przydadzą się parasole, ponieważ tam należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

  W ciągu dnia pogoda będzie zróżnicowana. Na północy, na zachodzie i w centrum należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Im dalej na południe tym będzie słoneczniej. W tej części Polski padać nie powinno, jednak niewykluczone, że rano pogodę nieco zepsuje mgła.

  Ciśnienie będzie spadać, w południe, w Warszawie wyniesie 1000 hPa.

  Będzie bardzo ciepło. Na południu oraz na Ziemi Łódzkiej termometry wskażą nawet 20-22 st. C. W Wielkopolsce, na Mazowszu oraz na Lubelszczyźnie słupki rtęci powędrują do 19 st. C. Z kolei na Ziemi Lubuskiej temperatura sięgnie 17-20 st. C. Nieco chłodniej będzie na północy, na Warmii i Mazurach i na Podlasiu (16 st. C), z kolei na Suwalszczyźnie 14 st. C.

  Ciepło na południu, chłodno na północy

  Najbardziej wilgotne powietrze (około 80 proc.) będzie w strefie frontu, czyli na zachodzie i na północy kraju. Im dalej na południowy wschód, tym wilgotność będzie niższa, do poniżej 50 proc.

  Na południu będzie ciepło, w centrum odczujemy komfort termiczny, z kolei na północy będzie chłodno, ponieważ tam odczucie chłodu spotęguje silny wiatr.

  Na południowym wschodzie oraz w części centrum biomet będzie neutralny, natomiast w pozostałej części kraju niekorzystny. 

  Prognoza pogody dla pięciu miast Polski:

  WARSZAWA

  W ciągu dnia pogodnie. Wieczorem możliwy deszcz. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1000 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1001 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w strefie brzegowej w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1008 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1000 hPa i spada.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 990 hPa i spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • do ~kojhkhk
  Pomarzyć sobie każdy może. Niestety tak zimno nie będzie. Zamiast tego najcieplejszy październik od 2008 roku i rekompensata za chłodny, deszczowy wrzesień.
  ~anonime345 /2013-10-26 16:43
 • chce snieg
  omg ale upal jest na tym dworze nieda sie ic robic chce juz snieg i temperature okolo 0 stopni
  ~kojhkhk /2013-10-26 13:25
 • Pogoda koniec października - pierdoły Wasilewskiego
  Panie Wasilewski pan jesteś nie normalny czy co?? Dla Pana temperatury 10-15 stopni z deszczem lub ze słońcem to za dużo jak na koniec października i początek listopada. Tylko pan o śniegu i temperaturach poniżej 0, najczęście takich listopadów w XXI wieku nie pamiętam, w XX pewnie się zdarzały. Puknij się Panie Wasilewski w łeb!!!!!!!!!!!!
  ~anonim45ghv /2013-10-25 20:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...