Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  połowa kraju deszczowa

  13-03-2018 06:27

  W ciągu dnia nawet 14 stopni Celsjusza

  We wtorek w części kraju deszcz

  Shutterstock

  We wtorek temperatura dojdzie do 14 stopni Celsjusza. Północ i zachód kraju w deszczu, poza tym będzie pogodnie. Dokuczy nam też dość silny wiatr.

  We wtorek na zachodzie i północy Polski wystąpią opady deszczu. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni wiatr, którego porywy mogą osiągnąć prędkość do 50 km/h. W górach prognozowane są zjawiska fenowe.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna w ciągu dnia będzie najwyższa w strefie opadów deszczu, na północnym zachodzie, gdzie osiągnie 70 procent. Im dalej na południe, tym jej wartości będą spadać, do poniżej 50 procent. W północnej części Polski odczujemy komfort termiczny, natomiast na południu - ciepło. Aura niekorzystnie wpłynie na samopoczucie na północnym zachodzie Polski, w pozostałych regionach biomet okaże się neutralny.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Termometry pokażą do 12 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 988 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotne opady deszczu. Temperatura może dojść do 11 st. C.  Wiatr powieje umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. Barometry w południe wskażą 990 hPa. Ciśnienie będzie rosło.

  GDAŃSK

  Można się spodziewać okresowych opadów deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 9 st. C. Napłynie umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. Barometry w południe wskażą 995 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50 km/h, z kierunku południowo-zachodniego. Ciśnienie w południe wyniesie 988 hPa, będzie rosło.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 14 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr, dość silny, w porywach do 50 km/h. Barometry wskażą w południe 976 hPa. Ciśnienie będzie rosło.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...