Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: popada deszcz i śnieg, do siedmiu stopni

  11-03-2019 06:15 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ Sharon Mollerus | Video: tvnmeteo.pl

  W poniedziałek w części kraju wystąpią opady deszczu i śniegu. Powieje też porywisty wiatr, który może rozpędzić się do 40-60 kilometrów na godzinę.

  W poniedziałek w pasie województw południowych i centralnych prognozowany jest deszcz i śnieg. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie powieje z zachodu.

  W północnej części kraju będzie słaby i umiarkowany, poza tym umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość 40-60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  W poniedziałek najwyższą wilgotność powietrza odnotujemy na południu. Wyniesie powyżej 90 procent. Im dalej na północ, tym będzie niższa. W całym kraju odczujemy zimno i wilgoć, a pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiał z zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe wyniesie 1005 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z opadami deszczu i śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny okresami osiągnie prędkość w porywach do 40-60 km/h. Powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 980 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami i opadami deszczu oraz śniegu. Temperatura wzrośnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie prędkość 40-60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 997 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne, rano opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna wzrośnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 993 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z opadami deszczu i śniegu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu. Okresami w porywach osiągnie prędkość 40-60 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 994 hPa i rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...