Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: popada i powieje

  11-12-2017 06:22

  Biomet będzie niekorzystny

  Miejscami popada i mocniej powieje

  visualhunt.com/Pavel Badrtdinov

  Temperatura w poniedziałek wyniesie od 3 do nawet 12 stopni. W wielu regionach wystąpią opady deszczu. Prędkość wiatru osiągnie miejscami nawet ponad 100 kilometrów na godzinę.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układów niżowych z centrami nad Bałtykiem i Europą Zachodnią. Nad krajem przemieści się ciepły front atmosferyczny. Z południowego zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarne.

  Pochmurno i deszczowo w poniedziałek

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, ale pojawią się przejaśnienia. Na północy oraz południu kraju okresami wystąpią słabe opady deszczu, do 1-5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 8 w centrum kraju do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. W porywach osiągnie prędkość od 50 km/h na północy do 90 km/h na południu. W górach przekroczy 100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia będzie dość wyrównana w całym kraju, wyniesie około 80 procent. Na północy odczujemy chłód, na południowym zachodzie ciepło, a w pozostałych regionach - komfort termiczny. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, ale z przejaśnieniami. Termometry wskażą maksymalnie 7 st. C. Południowy wiatr powieje przeważnie umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie waha się, około południa barometry odnotują 982 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno. Mogą wystąpić słabe opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 990 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno, lecz pojawią się przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Wiatr powieje z południa, umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 979 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Niebo pozostanie pochmurne, ale pojawią się przejaśnienia. Temperatura wzrośnie do 12 st. C. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 70 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 975 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Będzie pochmurno. Mogą wystąpić słabe opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 9 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. Jego prędkość w porywach dojdzie do 80 km/h. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 970 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Gorące i suche dni z początku maja zostały zastąpione przez pochmurne niebo i ul...

Tomasz Wasilewski

alt

Jeszcze w maju możliwe jest wyraźne ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Pogodę w Polsce kształtują dwa niże z południa. ...