Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: popada i zagrzmi

  29-05-2017 06:31 Będzie do 28 stopni

  W poniedziałek pojawią się burze

  Foto: Kyle Pearson/flickr.com (CC BY-ND 2.0); Film: TVN Meteo

  W dużej części kraju popada i pojawią się burze, którym może towarzyszyć grad. Termometry pokażą od 18 do 28 stopni. Będzie dominował biomet niekorzystny.

  Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie oraz w Małopolsce i na Górnym Śląsku w poniedziałek będzie pogodnie i bez opadów. Na Wybrzeżu pojawią się rozpogodzenia. Poza tym zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże.

  W ciągu dnia w głąb kraju przemieszczą się przelotne opady deszczu do 10-40 litrów na metr kwadratowy i burze, miejscami z gradem. Temperatura maksymalnie wyniesie od 18 st. C na Wybrzeżu, 23 st. C na Żuławach i Suwalszczyźnie, 27 st. C w centrum kraju do 28 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach może powiać do 80-100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza najwyższa będzie na północy kraju, tam przekroczy 80 procent. Najbardziej suchy zaś okaże się południowy wschód, gdzie wilgotność spadnie poniżej 70 proc. Poniedziałkową pogodę odbierzemy jako ciepłą w większości kraju. Na północy kraju zaś odczujemy komfort termiczny. Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Jedynie na południowym wschodzie i północnym zachodzie biomet będzie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Pojawią się przelotne opady deszczu. Mogą wystąpić burze. Słupki rtęci podskoczą do 26 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach może osiągnąć prędkość do 90 km/godz. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1000 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste, małe i umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami może być silny. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1012 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Może przelotnie popadać, możliwe są też burze. Termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1003 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Pojawią się przelotne opady deszczu z burzami. Słupki rtęci podskoczą do 28 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami może być dość silny. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1000 hPa.

  KRAKÓW

  Będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 27 stopni. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami może być dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 990 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem niewielkiego niżu znad ...