Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  popada i zagrzmi, do 25 stopni

  16-08-2019 06:27 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Pogoda na 16 dni Foto: adnowak/Visualhunt | Video: tvnmeteo.pl

  Na piątek prognozowane są przelotne opady deszczu. W wielu regionach może także zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie 25 stopni.

  W piątek wystąpią postępujące od zachodu w głąb kraju przelotne opady deszczu i burze. Do wieczora słoneczna pogoda utrzyma się tylko na wschodzie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy od zachodu skręcający na zachodni. W porywach burzowych może rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Zatoki Gdańskiej po Śląsk i Małopolskę. W całym kraju dominować będzie odczucie komfortu termicznego. W większości Polski pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie, jedynie na wschodzie biomet będzie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Wieczorem prognozowane są przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje z prędkością do 80 km/h. Ciśnienie po południu spadnie do 1001 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna sięgnie 23 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr, który w porywach burzowych będzie rozpędzał się do 90 km/h. Po południu ciśnienie wyniesie 1002 hPa.

  GDAŃSK

  Rano pogodnie. Po południu pojawi się przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może rozpędzać się do 90 km/h. Po południu na barometrach zobaczymy 1013 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu, który w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h. Ciśnienie po południu będzie oscylować w okolicy 999 hPa.

  KRAKÓW

  W dzień pogodnie. Wieczorem mogą pojawić się przelotne opady deszczu lub burza. Temperatura maksymalna sięgnie 24 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego zachodu. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Po południu ciśnienie spadnie do 987 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...