Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: poranek był pogodny, ale po południu zagrzmi

  22-05-2018 11:46

  Biomet niekorzystny

  Prognoza pogody na piątek Foto: Shutterstock | Video: TVN Meteo

  Wtorkowa aura jest dynamiczna. Poranek w całej Polsce był pogodny, ale w drugiej połowie dnia w znacznej części Polski spodziewane są burze.

  Pogodę w Polsce kształtuje rozległy układ niżowy znad zachodniej i południowej Europy. Do kraju wkroczy front atmosferyczny, niosący deszcz i burze.

  Wtorek z burzami

  Pogodne pozostaną jedynie krańce zachodnie Polski. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, popada przelotny deszcz, 5-10 litrów na metr kwadratowy. Szczególnie na wschodzie i południu mogą wystąpić burze z gradem, podczas których spadnie do 30 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 23 st. C w centrum, do 25 st. C na południu. Południowo-wschodni i wschodni wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach osiągnie prędkość w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

  Pogoda wpłynie na nas niekorzystnie

  Wilgotność względna powietrza okaże się najwyższa na wschodzie i w Małopolsce - tam przekroczy 80 procent. W regionach północnych odczujemy komfort termiczny, a w reszcie kraju ciepło. W całej Polsce pogoda wpływa na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, po południu przejściowo duże. Możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 23 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 1005 hektopaskali.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Wystąpią przelotne opady deszczu, może też zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany. Okresami stanie się dość silny, a w burzy silny. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1018 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, wzrastające po południu do dużego. Możliwe są przelotne opady deszczu oraz burza. Temperatura w najcieplejszej chwili dnia osiągnie 23 st. C. Wschodni, słaby i umiarkowany wiatr okresami może być dość silny. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1006 hPa.

  WROCŁAW

  Synoptycy prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Wystąpią przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy do 24 st. C. Wschodni, słaby i umiarkowany wiatr okresami może być dość silny. Ciśnienie spada, około południa barometry wskażą 1000 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Popada przelotny deszcz, może zagrzmieć. Temperatura wzrośnie do 25 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 989 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....