Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: porywisty wiatr
  i opady śniegu w wielu regionach

  02-01-2019 06:18 Warunki biometeo okażą się niekorzystne
  Omenaa Mensah o pogodzie w czwartek Foto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV | Video: TVN24

  W środę w części kraju temperatura nie przekroczy zera stopni Celsjusza. Odczucie chłodu spotęguje silny, porywisty wiatr. Na Wybrzeżu rozpędzić się może do 100 kilometrów na godzinę, w górach nawet do 130.

  W środę w ciągu dnia niebo będzie pochmurne. Na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce możemy spodziewać się przejaśnień. W pozostałych regionach okresami wystąpią opady śniegu. Na Podkarpaciu mogą być dość intensywne - do 10 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od zera stopni na Suwalszczyźnie do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr okaże się dość silny i silny, północny i północno-zachodni. W porywach powieje z prędkością do 60-80 kilometrów na godzinę, nad morzem do 100 km/h, w górach nawet do 130 km/h. Lokalnie może powodować zawieje śnieżne. Na Bałtyku wystąpi sztorm o sile 10 stopni w skali Beauforta.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie najwyższa w regionach wschodnich oraz w Małopolsce i na Śląsku. Przekroczy tam 90 procent. W cały kraju odczujemy zimno, dokuczy też wilgoć i silny wiatr. Pogoda niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z opadami śniegu. Temperatura wyniesie maksymalnie 2 st. C. Wiatr okaże się dość silny i silny, północno-zachodni. W porywach osiągnie prędkość do 60-80 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu barometry wskażą 997 hPa.

  POZNAŃ

  Wystąpią przelotne opady śniegu. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Wiatr będzie dość silny i silny, północno-zachodni. W porywach osiągnie prędkość do 60-80 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu barometry wskażą 1008 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Dość silny i silny wiatr powieje z północnego zachodu. W porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu barometry wskażą 1012 hPa. Na Zatoce Gdańskiej wystąpi sztorm o sile 8 stopni w skali Beauforta.

  WROCŁAW

  Pochmurno, wystąpią opady śniegu. Termometry wskażą maksymalnie 2 st. C. Dość silny i silny wiatr powieje z północnego zachodu. Jego prędkość w porywach dojdzie 60-80 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno, wystąpią opady śniegu. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się dość silny i silny. Powieje z prędkością w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu barometry wskażą 986 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...