Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotne opady, lokalne burze, miejscami upał

  20-07-2019 06:03 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na wtorek Foto: Pixabay (CC-BY-SA) / ddouk | Video:  

  W sobotę w niektórych częściach kraju prognozowane są opady i wyładowana atmosferyczne. Będzie jednak ciepło, miejscami upalnie - termometry pokażą maksymalnie 30 stopni Celsjusza.

  W sobotę we wschodniej części kraju spadnie przelotny deszcz i zagrzmi. Ilość opadu wyniesie od 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 1003 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wysoka wilgotność powietrza, a także gorąco, sprawią, że pogoda we wschodniej połowie Polski będzie źle wpływać na samopoczucie. Na zachodzie Polski biomet będzie neutralny.

  Pogoda dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Termometry wskażą do 27 st. C. Z południowego zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. W Gdańsku w południe rosnące ciśnienie sięgnie 1015 hPa.

  KRAKÓW

  Zagrzmi i spadnie przelotny deszcz. Porywy wiatru wyniosą 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie 28 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe sięgnie 987 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie 29 st. C. Z południowego zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie wzrośnie, w południe sięgnie 1004 hPa.

  WARSZAWA

   

  Możliwa burza z okresowymi opadami przelotnego deszczu rzędu 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Prognozuje się, że temperatura wyniesie do 27 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie wzrośnie, w południe sięgnie 1003 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura może sięgnąć 30 st. C. Z południowego zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. Rosnące ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...