Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz i lokalne burze, do 22 stopni

  21-04-2019 06:24 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W Wielkanoc na wschodzie kraju przelotnie popada deszcz, miejscami może zagrzmieć. Temperatura wzrośnie do 22 stopni Celsjusza.

  W Wielkanoc zachmurzenie będzie zmienne, na ogół małe i umiarkowane. W województwach wschodnich pojawi się więcej chmur i tam może przelotnie popadać deszcz. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu mogą pojawić się burze. Towarzyszyć im mogą opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a także porywy wiatru osiągające prędkość do 60-80 kilometrów na godzinę. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 stopni na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą, przekraczającą 80 procent, wilgotność powietrza odnotujemy na wschodzie. Będzie zmniejszać się ona w kierunku zachodnim, spadając poniżej 70 procent. Tylko we wschodnich regionach odczujemy komfort termiczny, a na pozostałym obszarze - chłód. Biomet we wschodniej części kraju okaże się niekorzystny. W pozostałych regionach zapowiadają się neutralne warunki biometeorologiczne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Dużo słońca, temperatura wyniesie 17 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe dojdzie do 1023 hPa.

  KRAKÓW

  Dużo słońca, temperatura wzrośnie do 18 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 991 hPa.

  POZNAŃ

  Czeka nas sporo słońca, a temperatura wyniesie 20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1013 hPa.

  WARSZAWA

  Prognozowany jest stopniowy wzrost zachmurzenia, a po południu przelotnie popada deszcz. Temperatura wyniesie maksymalnie 15 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie, termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Prognozowany jest słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1008 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zaczniemy od prawie 30 stopni na termometrach. Oznacza to, że nadal...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem niżu Jorn znad północno-wschodn...