Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz, silny wiatr, 26 stopni

  26-06-2017 06:23

  Termometry pokażą od 19 do 26 stopni

  W poniedziałek miejscami słabo popada

  Foto: bambe1964/flickr.com (CC BY-ND 2.0); Film: TVN Meteo

  W poniedziałek w wielu regionach kraju możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura wyniesie od 19 do 26 stopni. Biomet miejscami okaże się niekorzystny.

  Poniedziałek będzie całkiem pogodny na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Wybrzeżu. Pozostała część Polski znajdzie się pod wpływem strefy większego zachmurzenia i niewielkich opadów deszczu, które mogą mieć wielkość od 1 do 3 l/mkw. Na północy temperatura wyniesie od 19 do 20 stopni, w centrum 21-23. Najcieplejsze będzie południe, gdzie odnotuje się 26 st. C. Najchłodniejsza okaże się  Suwalszczyzna. Tam odnotuje się maksymalnie 19 stopni Celsjusza. W centrum zanotujemy 21-23 stopnie zaś najwyższą zobaczymy na termometrach na Dolnym Śląsku, gdzie wyniesie ona 26 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach może osiągać prędkość do 65 kilometrów na godzinę. Barometry w południe w Warszawie wskażą 995 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność powietrza będzie w strefie frontu atmosferycznego, najniższa zaś na południowym wschodzie. Delikatny chłód odczuwać będą mieszkańcy Polski północnej i zachodniej, komfort termiczny w centrum, a ciepło na południu i Lubelszczyźnie. Warunki biometeorologiczne będą zmienne. Tam, gdzie pojawi się słońce pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie, poza tym biomet okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach może osiągać prędkość do 65 km/h. Ciśnienie waha się, w południe barometry odnotują 995 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotne popada. Słupki rtęci podskoczą do 22 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 65 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 999 hPa.

  GDAŃSK

  Będzie pogodnie. Termometry odnotują maksymalnie w 20 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach może dojść do 65 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1007 hPa.

  WROCŁAW

  Możliwe są słabe opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach może osiągnąć prędkość do 55 km/h, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 997 hPa.

  KRAKÓW

  Będzie pogodnie. Słupki rtęci podskoczą do 26 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...