Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przeważnie pochmurno, z przelotnym deszczem

  16-09-2019 06:22 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na sobotę Foto: Paulius Malinovskis/flickr (CC BY 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Przed nami pochmurny poniedziałek. W wielu regionach pojawi się deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

  Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Finlandii, którego centrum przemieszcza się w stronę Rosji. Nad kraj wkroczył od północy chłodny front atmosferyczny, który będzie przemieszczał się na południe Polski. Za frontem popłynie chłodne powietrze polarne morskie.

  Pochmurny poniedziałek

  W poniedziałek zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane i duże. Na zachodzie i południu kraju chwilami może popadać, maksymalnie do 5-10 litrów deszczu na metr kwadratowy, na pozostałym obszarze kraju do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju, po 20 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Na Wybrzeżu osiągnie w porywach do 60-80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Na przeważającym obszarze wilgotność będzie się utrzymywać na poziomie 70 procent. Powyżej tej wartości wzrośnie wzrośnie na południowym zachodzie. W południowej części kraju odczujemy komfort termiczny, a w północnej - chłód. Biomet niemalże wszędzie będzie niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego, możliwe są też przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 17 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1000 hPa, będzie się wahać.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy 16 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie około południa dojdzie do 1011 hPa, będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające do dużego, a okresami może popadać deszcz. Temperatura osiągnie maksymalnie 17 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa osiągnie 1005 hPa, będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Prognozowane jest duże zachmurzenie, a okresami opady deszczu. Temperatura wyniesie 17 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa wyniesie 1002 hPa, będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, a okresami opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 20 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 990 hPa, będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...