Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: rano mglisto, w ciągu dnia nadejdą rozpogodzenia

  10-11-2018 06:30

  Biomet będzie zróżnicowany

  Prognoza pogody na niedzielę Foto: Thomas James Caldwell/ visualhunt (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  W sobotę zachmurzenie będzie duże, ale pojawią się przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 stopni Celsjusza.

   

  Mgły i zamglenia utrzymają się nad Polską w sobotę. Zachmurzenie nadal będzie duże, ale pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia na południu, zachodzie i w centrum kraju. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 13 stopni w centrum kraju, do 15 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. W ciągu dnia południowo-wschodni wiatr nie będzie problemem, ponieważ powieje słabo i umiarkowanie. Wieczorem okresami może okazać się dość silny.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odczują mieszkańcy północy kraju. Wyniesie ona ponad 80 procent i będzie się zmniejszać w kierunku południowego zachodu. W wielu regionach odczujemy komfort termiczny, ale na północy i północnym wschodzie będzie chłodno i wilgotno. Warunki biometeorologiczne okażą się zróżnicowane. Na wschodzie niekorzystne, na zachodzie neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno i mglisto, w ciągu dnia przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie spadnie do 1004 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno i mglisto. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Wiatr z kierunku południowo-wschodniego okaże się słaby i umiarkowany. W południe barometry pokażą 1016 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno i mglisto, w ciągu dnia przejaśnienia. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Około południa ciśnienie spadnie do 1003 hPa.

  WROCŁAW

  Rano mglisto, w ciągu dnia nadejdą rozpogodzenia. Temperatura maksymalna sięgnie 15 st. C. Powieje z południowego wschodu słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spadnie i w południe wyniesie 999 hPa.

  KRAKÓW

  Rano mglisto, w ciągu dnia nadejdą rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie spadnie do 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....