Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: rześko i pogodnie, choć miejscami będzie się chmurzyć

  24-04-2018 06:26 Na termometrach do 21 stopni

  Pogoda sprzyja eksplozji zieleni

  Andrzej Karoń/Visualhunt.com (CC BY)

  Wtorek okaże się chłodniejszy, niż poprzednie dni. Jednak można liczyć na przeważnie pogodną aurę, choć miejscami popada przelotny deszcz.

  Przez większość dnia niebo pozostanie pogodne. Po południu od zachodu zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Na Pomorzu i Warmii popada przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 18-19 stopni Celsjusza w centrum, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr powieje z zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza w ciągu dnia odnotujemy na północy kraju - przekroczy tam 80 procent. Odczujemy przeważnie komfort termiczny. Jedynie w pasie od Podlasia przez Warmię i Mazury po Pomorze będzie nam chłodno. Pogoda nie wpłynie na samopoczucie - biomet okaże się neutralny w całej Polsce.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Początkowo będzie pogodnie, potem wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 15 st C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. Ciśnienie bez zmian, w Gdańsku w południe wyniesie 1011 hPa.

  KRAKÓW

  Będzie pogodnie. Temperatura wzrośnie do 20 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 989 hPa.

  POZNAŃ

  Wciąż pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1004 hPa.

  WARSZAWA

   

  Na ogół będzie pogodnie. Temperatura wzrośnie do 18 st. C. Wiatr okaże się przeważnie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa.

  WROCŁAW

  Niebo pozostanie pogodne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Zachodni wiatr okaże się przeważnie słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1000 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...