Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: silniejszy wiatr, miejscami popada

  16-10-2019 06:08 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na środę Foto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV | Video: tvnmeteo.pl

  W środę w niektórych regionach kraju prognozowane są opady deszczu. Należy się spodziewać, że wiatr powieje nieco mocniej niż zazwyczaj. Temperatura sięgnie maksymalnie 23 stopni Celsjusza.

  W środę na niebie pojawi się zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i Pomorzu wzrośnie do dużego, a opady deszczu sięgną do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na Pomorzu Zachodnim na ziemię może spaść do 20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 15 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 20 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podkarpaciu. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, a w górach jego prędkość może wzrosnąć do 80-110 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na wschodzie i w środkowym obszarze kraju wilgotność powietrza może wynieść poniżej 80 procent. Na północno-zachodnim krańcu Polski wartość ta może przekroczyć 90 procent. W południowo-wschodniej części Polski odczujemy ciepło, w paśmie od Suwalszczyzny po Dolny Śląsk komfort termiczny, a na północnym zachodzie chłód. Biomet okaże się niekorzystny na zachodzie i neutralny na wschodzie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo duże. Termometry wskażą maksymalnie 21 st. C. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach może rozpędzić się do 50 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa dojdzie do 999 hPa, waha się.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu opady deszczu. Maksymalna prognozowana temperatura to 18 st. C. Wiatr powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i dość silnie. W porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 1005 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z okresowymi opadami deszczu. Synoptycy prognozują maksymalną temperaturę rzędu 16 st. C. Wiatr powieje z południowego zachodu umiarkowanie i dość silnie. W porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 998 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami spadnie deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 17 st. C. Wiatr powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i dość silnie, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 998 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Maksymalna prognozowana temperatura to 21 st. C. Wiatr powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i dość silnie, w porywach osiągając prędkość do 60 km/h. Ciśnienie około południa dojdzie do 988 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...