Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: silniejszy wiatr, miejscami popada deszcz

  10-02-2019 06:24 Biomet będzie na ogół niekorzystny
  Prognoza pogody na niedzielę Foto: PAP/EPA/FEHIM DEMIR | Video: tvnmeteo.pl

  Niedziela upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 stopni Celsjusza. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, może rozpędzić się do 70 kilometrów na godzinę.

  W niedzielę w ciągu dnia zachmurzenie pozostanie zmienne. Na północy oraz zachodzie kraju popada deszcz. Spadnie go maksymalnie 5 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowy. Okresami w porywach powieje z prędkością do 70 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia na ogół przekroczy 90 procent. Najniższa okaże się w regionach południowo-wschodnich, gdzie wyniesie około 80 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Od Podlasia po Pomorze Zachodnie, Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie. Na pozostałym obszarze biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z opadami deszczu, temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. Okresami osiągnie prędkość w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spada, w Gdańsku w południe odnotujemy 1001 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie zmienne, temperatura nie przekroczy 10 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. Okresami rozpędzi się w porywach do 70 km/h. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 982 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z opadami deszczu, temperatura wzrośnie do 7 st. C. Umiarkowany i dość silny, południowy wiatr okresami osiągnie prędkość w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 992 hPa.

  WARSZAWA

  Początkowo pogodnie, w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie, po południu wystąpią opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowy. Okresami powieje w porywach do 60 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 994 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z opadami deszczu, temperatura maksymalna wyniesie 9 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. Okresami rozpędzi się w porywach do 70 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...