Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: silny wiatr spotęguje odczucie zimna. Będzie od -6 do 0 st. C

  01-12-2014 06:29 Silniej powieje

  Prognoza pogody na dziś: w całym kraju będzie zimno

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Poniedziałek zapowiada się umiarkowanie pogodnie. Choć na niebie pojawią się chmury, jednak nie przyniosą one opadów. Wychodząc z domu warto pamiętać o ciepłej czapce i rękawiczkach, bo temperatury nie będą zachwycać.

  W poniedziałek będzie na ogół pogodnie. Mieszkańcy Polski północnej w ciągu dnia na niebie zobaczą słońce. Na południu kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Synoptycy nigdzie nie prognozują opadów deszczu ani śniegu.

  W pierwszym dniu grudnia wszędzie zrobi się zimno. Najchłodniej będzie na wschodzie kraju. Termometry w Suwałkach i w Białymstoku, w najcieplejszym momencie dnia, wskażą 5-6 stopni mrozu.

  Z prognozy pogody wynika, że najwyższe wartości na termometrach zobaczą mieszkańcy południowo-zachodniej Polski (we Wrocławiu i w Zielonej Górze temperatura powietrza wzrośnie do 0 st. C.).

  Powieje ze wschodu, a ciśnienie w ciągu dnia będzie powoli spadać.

   

  Warunki biometeo

  Najwyższej wilgotności powietrza należy spodziewać się na południu kraju (powyżej 70 proc.). Im dalej na północ, tym wilgotność będzie niższa (na północy wilgotność powietrza spadnie poniżej 60 proc.)

  Nieprzyjemny, chłodny wiatr i niska temperatura powietrza spowodują, że będzie nam zimno.

  Meteopaci nie powinni narzekać w poniedziałek. W całym kraju biomet stanie się neutralny.

  Prognoza dla pięciu miast:

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, wschodni. Ciśnienie w Gdańsku w południe 1027 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Pochmurno. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 989 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 1010 hPa, spada.

  WARSZAWA

  Na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 1012 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Kuźniar gada głupoty
  Kuźniar gada, że już zamarzło kilka osób, a przecież TVN ostrzegało.
  Skoro wiadomo że to byli bezdomni to wiadomo że nie mają dostępu do radia i telewizji. Kuźniar , to jakim cudem mieli usłyszeć Twoje ostrzeżenia?
  ~Bacha /2014-12-01 08:47

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...