Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: słaby deszcz i chwilami porywisty wiatr

  04-12-2018 06:16

  Biomet będzie niekorzystny

  Prognoza pogody na sobotę Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Słaby deszcz, lokalny śnieg. Takich opadów spodziewamy się we wtorek. Poza tym może silniej powiać. Termometry wskażą do 8 stopni Celsjusza.

  We wtorek niebo zasnują chmury. Pojawią się jednak przejaśnienia, zwłaszcza w zachodniej części kraju. Spadnie też słaby deszcz. Opady nie będą większe niż pięć litrów na metr kwadratowy. Pod wieczór na Suwalszczyźnie może poprószyć śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr na ogół powieje słabo i umiarkowanie, ale okresami w porywach może osiągać do 60 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odczują mieszkańcy wschodniej części kraju. Wyniesie 90 procent i będzie zmniejszać się w kierunku zachodnim. W całym kraju doświadczymy komfortu termicznego. Mimo to, biomet okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie zmienne. Pojawią się opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu, który w porywach może osiągać do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie wzrośnie do 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno. Spadnie też deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu. Ciśnienie wzrośnie i w południe osiągnie 983 hPa.

  POZNAŃ

   

  Pochmurno i deszczowo. Temperatura maksymalna sięgnie 7 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach do 60 km/h. Do południa ciśnienie wzrośnie, a na barometrach zobaczymy 1002 hPa.

  WARSZAWA

  Przeważnie pochmurno. Może słabo popadać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Powieje z kierunku południowo-zachodniego, wiatr okaże się umiarkowany, ale chwilami silniejszy. W południe barometry pokażą 995 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno. Pojawi się również deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Z kierunku północno-zachodniego powieje umiarkowany wiatr. Okresami  porywach do 60 km/h. Ciśnienie wzrośnie i w południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...