Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: słońce
  powalczy ze śniegiem

  13-02-2018 06:23

  Biomet przeważnie neutralny

  Miejscami na niebie zobaczymy wiele Słońca

  Shutterstock

  We wtorek czeka nas zmienna aura. Wschód będzie stał pod znakiem śniegu, a zachód - słońca. W całym kraju odczujemy chłód.

  W ciągu dnia na Podkarpaciu i w regionach wschodnich utrzymają się słabe opady śniegu - od 1 do 2 cm. Nad pozostałymi regionami zaświeci słońce. Termometry wskażą maksymalnie od zera stopni na Suwalszczyźnie, przez 2-3 w centrum kraju do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie rosła z zachodu na południowy wschód, gdzie przekroczy 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód. Biomet okaże się przeważnie neutralny. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie na obszarze uaktywniania się frontu atmosferycznego - na wschodzie, Podkarpaciu i w Małopolsce.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  POZNAŃ

  Niebo będzie dość pogodne. Temperatura wzrośnie do 3 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1007 hPa.

  GDAŃSK

  Dość pogodnie. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 1016 hPa i rośnie.

  WROCŁAW

   

  Dość pogodne. Temperatura wyniesie maksymalnie 3 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry odnotują 1003 hPa.

  KRAKÓW

  Okresami popada śnieg. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....