Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: słońce przesłonią deszczowe, a nawet burzowe chmury

  15-07-2014 06:27 Temperatura będzie oscylować od 25 do 31 st. C

  We wtorek zagrzmi w wielu regionach Polski

  Fot. Kontakt Meteo/Jaszczura Film: TVN Meteo

  We wtorek prócz słońca, pojawią się również przelotne opady deszczu. Dodatkowo może zagrzmieć w wielu regionach Polski. Wysokie temperatury i niekorzystny biomet sprawią, że "wrażliwi na pogodę" będą odczuwać senność i zmęczenie.

  To nie będzie spokojny, ładny dzień - synoptycy prognozują, że wszędzie pojawią się przelotne opady deszczu, a w kilku województwach zagrzmi. Burze spodziewane są w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina i Trójmiasta oraz Bydgoszczy, Olsztyna, Suwałk i Białegostoku. Wyładowań mogą również spodziewać się mieszkańcy Lublina, Rzeszowa i Krakowa.

  Nikt jednak nie zmarznie - najmniejszą wartością tego dnia będzie 25 st. C, które wskażą termometry w Szczecinie. W pozostałych miejscowościach na zachodzie wartości będą oscylowały na poziomie 26-27 st. C.

  W centrum i na wschodzie Polski utrzyma się temperatura w granicach 28-29 st. C. Na południowym wschodzie będzie jeszcze cieplej - w Lublinie termometry wskażą 30 st. C, a w Rzeszowie 31 st. C.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza we wtorek sięgnie od 60 proc. do nawet 80 proc. na wschodnich i południowo-wschodnich obrzeżach Polski. Wysokie wartości zagwarantują wrażenie gorąca i upału, co przy niekorzystnym biomecie będzie szczególnie trudne do zniesienia przez meteopatów.

  Prognoza dla regionów

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Okresami więcej chmur i przelotny deszcz oraz burze (z intensywnymi opadami do 30 l/mkw). Temp. maks. 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, zachodni. Ciśnienie: 1017 hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami silniejsze. Przelotne opady deszczu i burze (z intensywnymi opadami do 30 l/mkw), z pogodnymi przerwami. Temp. maks. 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany,w porywach burzowych do 80 km/h, zachodni. Ciśnienie: 986 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Okresami więcej chmur i przelotny deszcz. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie: 1006 hPa, rośnie.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Okresami więcej chmur i przelotny deszcz. Temp. maks. 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie: 1004 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Okresami więcej chmur i przelotny deszcz. Temp. maks. 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie: 1003 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Poznań
  14:30 Słonecznie, trochę chmurek, przyjemnie 26 stopni
  ~ala /2014-07-15 14:36
 • 36 C
  Przeklęta pogoda na wschodzie-święta racja
  ~wrr /2014-07-15 14:22
 • Niech wreszcie przyjdą
  te deszcze i ochłodzenie. W cieniu przy garażu około 12.00 termometr pokazał 36 stopni.
  ~buba /2014-07-15 14:04
 • przeklęta pogoda na wschodzie
  dlaczego zawsze musi być najgoręcej i susza na wiór, niech to sobie idzie gdzies indziej, od czego to zależy? co za jakies chore uwarunkowania o tym decydują? oby do września
  ~dede /2014-07-15 07:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...