Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: słoneczna i ciepła sobota. Z pewnymi wyjątkami

  05-08-2017 06:41

  Termometry wskażą maksymalnie 31 stopni

  Sobota będzie słoneczna i pogodna

  Foto: Flickr (CC BY 2.0) / Joshua Mayer, film: TVN Meteo

  Pierwszy dzień weekendu zapowiada się bardzo pogodnie. Jedynie na Podkarpaciu zagrzmi, a na Pomorzu przelotnie popada.

  Na Pomorzu pojawią się przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu burze, którym lokalnie będą towarzyszyły opady gradu. Termometry wskażą nawet od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu do 31 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni, który podczas burzy osiągnie prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza zarówno w północno-zachodniej, jak i południowo-wschodniej Polsce przekroczy wartość 60 procent. W pozostałych częściach Polski spadnie nawet poniżej 50 procent. Na południu odczuwalny będzie upał, w centralnej Polsce odczuwalne będzie gorąco i jedynie na północy temperatura odczuwalna wywoła poczucie komfortu termicznego. W środkowym pasie Polski warunki biometeorologiczne będą neutralne, a w pozostałych częściach Polski - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Również będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 27 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Również będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 26 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

  GDAŃSK

  Pojawi się przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 22 stopnie Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 27 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Przelotnie pojawią się opady deszczu i burza. Temperatura maksymalna wyniesie 31 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni, który w burzach osiągnie prędkość do 80 kilometrów na godzinę. Ciśnienie w południe wyniesie 985 hPa i będzie się wahać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...