Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  słonecznie, ale zimno

  22-02-2018 06:29

  Biomet przeważnie korzystny

  Dzień będzie mroźny

  Shutterstock

  Czwartek będzie dość pogodny, ale należy być przygotowanym na mróz. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 2 stopni Celsjusza, jednak przeważnie okaże się ujemna.

  Polska pozostaje pod wpływem układu wysokiego ciśnienia znad Skandynawii i północnej Rosji. Napłynie kolejna porcja zimnego, kontynentalnego powietrza z północnego wschodu.

  Przeważnie mróz

  W ciągu dnia słabe opady śniegu utrzymają się na Pomorzu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez -1 i 0 w centrum oraz na południu do 2 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

  Warunki biometeorologiczme

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie najwyższa na północnym zachodzie i południowym wschodzie - przekroczy tam 70 procent. Poniżej 60 proc. spadnie zaś w pasie od Podlasia po Dolny Śląsk. W całym kraju odczujemy zimno. Pogoda wpłynie na samopoczucie przeważnie korzystnie. Na Wybrzeżu i południowym wschodzie biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Niebo będzie pogodne. Temperatura wzrośnie do -1 st. C.  Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1012 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pogodnie. Temperatura wzrośnie do 0 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1014 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotne opady śniegu nie ustaną po nocy. Temperatura wzrośnie do -2 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1027 hPa i waha się.

  WROCŁAW

  Będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 2 st. C. Wiatr okaże słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się, wyniesie w południe 1009 hPa.

  KRAKÓW

  Popada przelotny śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.  Ciśnienie waha się, w południe barometry odnotują 995 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. "Jest bardzo prawdopodobne, że będą c...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami bardzo ciepłe albo nawet gorące dni, ale upalne powietrze z Afryki na...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu znad Białorusi....