Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: słonecznie i przyjemnie, choć miejscami popada

  19-10-2019 06:23 Biomet okaże się głównie neutralny
  Prognoza pogody na wtorek Foto: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV | Video: tvnmeteo.pl

  Zapowiada się na ogół słoneczna sobota. Miejscami może pojawić się deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

  W sobotę na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i częściowo w Wielkopolsce prognozuje się opady deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałych regionach niebo będzie zachmurzone w małym i umiarkowanym stopniu. Termometry wskażą maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na południowym wschodzie kraju wilgotność powietrza wyniesie poniżej 70 procent, natomiast na północnym zachodzie wilgotność wzrośnie powyżej 90 procent. W północno-zachodniej części Polski odczujemy chłód, a w pozostałych regionach komfort termiczny. W niemal całym kraju biomet okaże się neutralny, a jedynie na północnym zachodzie niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Na ogół pochmurno z opadami deszczu, temperatura wyniesie maksymalnie 15 st. C. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe dojdzie do 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Słonecznie, temperatura wyniesie maksymalnie 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 984 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie zmienne z możliwymi słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z południa. Ciśnienie waha się, w południe dojdzie do 1002 hPa.

  WARSZAWA

  Na ogół słonecznie, termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, temperatura wyniesie maksymalnie 18 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa. Ciśnienie w południe dojdzie do 998 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...