Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: słonecznie
  w wielu regionach, do 28 stopni

  23-06-2019 06:02 Biomet będzie korzystny
  Tomasz Wasilewskich o burzach, które wkroczyły nad Polskę Foto: PAP/EPA/Javier Etxezarreta | Video: TVN24

  Niedziela w przeważającej części kraju przyniesie słoneczną aurę. Na południowym wschodzie kraju mogą pojawiać się przelotne opady deszczu i burze. Pogoda wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie.

  W niedzielę mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny muszą być przygotowani na przelotne opady deszczu rzędu 1-10 litrów na metr kwadratowy oraz burze. Towarzyszyć im będą większe opady - do 20 l/mkw. oraz porywy wiatru osiągające prędkość 60-80 kilometrów na godzinę. Poza tym słonecznie. Termometry pokażą od 21 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność - przekraczającą 70 procent - odnotujemy na południowym wschodzie. Będzie zwiększać się ona w kierunku północno-zachodnim. W całym kraju odczujemy ciepło, a biomet będzie korzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

   

  Dużo słońca. Temperatura maksymalna osiągnie 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 1025 hPa.

  KRAKÓW

  Utrzyma się zmienne zachmurzenie. Może przelotnie popadać deszcz, niewykluczone są też burze (z opadem do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru 60-80 km/h). W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 27 st. C. Z północnego zachodu wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 988 hPa.

  POZNAŃ

  Słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, w południe dojdzie do 1008 hPa.

  WARSZAWA

   

  Słonecznie. Temperatura maksymalna wzrośnie do 26 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 26 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1006 hPa, waha się.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Jesień zacznie się w poniedziałek ciepłą pogodą, która utrzyma się przez kilka d...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...