Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: słoneczny czwartek.
  Tylko miejscami przelotnie popada

  24-08-2017 06:35

  Termometry wskażą maksymalnie 26 stopni

  Czwartek zapowiada się pogodnie

  Foto: Flickr (CC BY 2.0) / sagesolar, Film: TVN Meteo

  Czwartek zapowiada się pogodnie. W ciągu dnia zza chmur wyjrzy słońce, a słabe opady deszczu pojawią się tylko na północno-wschodnich krańcach Polski.

  Czwartek zapowiada się pogodnie w niemalże całym kraju. Jedynie na północnym wschodzie na niebie pojawi się więcej chmur i słabe opady deszczu. Po południu będzie pochmurno również na zachodnich krańcach Polski.

  Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie, 22 st. C w centrum kraju do 26 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje zachodni i południowo-zachodni wiatr o słabej i umiarkowanej sile.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie najwyższa na Suwalszczyźnie, gdzie osiągnie 70 procent. To za sprawą pozostałości frontu atmosferycznego, który przemieszczał się nad Polską. Im dalej na południowy zachód, tym wilgotność będzie spadać i wyniesie poniżej 60 procent.

  W przeważającej części Polski odczujemy komfort termiczny. Jedynie na północno-wschodnich krańcach będzie odczuwalny chłód. W centralnej, zachodniej oraz południowej części kraju pogoda korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Jedynie na wschodzie biomet będzie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pojawi się zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Powieje wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powiewy będą dość silne. Barometry wskażą ciśnienie około południa 1002 hPa.


  TRÓJMIASTO

  W ciągu dnia pojawi się zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, okresami chmur zacznie przybywać. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Pojawi się wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami może być

  dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1014 hPa, zacznie spadać.


  POZNAŃ

  Pojawi się zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie w ciągu dnia  23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego-zachodu, okresami powiewy będą dość silne. Barometry wskażą ciśnienie około południa 1005 hPa.

  WROCŁAW

  W ciągu dnia prognozowane jest zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie 26 st. C. Powieje wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Barometry wskażą ciśnienie około południa 1001 hPa.


  KRAKÓW

  Pojawi się zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C. Powieje wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Barometry wskażą  około południa 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • prognoza pogody?
  aby dobrze określić nadchodzącą pogodę trzeba dogadać się z amerykanami kiedy będą zasiewać chmury jodkiem srebra!!!
  MarianJK /2017-08-23 20:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...