Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: śnieg, deszcz, kiepski biomet

  29-01-2013 06:32

  Będzie za to ciepło, nawet 7 stopni C

  Prognoza pogody na dziś: popada śnieg z deszczem i deszcz

  Fot. Kontakt Meteo/Jaga_ / Film: TVN Meteo

  Opady śniegu z deszczem i deszczu zdominują wtorkową aurę. Dużo chmur i wilgoci sprawi, że pogoda będzie dziś pogarszać nam samopoczucie. Pocieszeniem mogą być wysokie jak na styczeń temperatury - na zachodzie kraju sięgną nawet 7 st. C.

  We wtorek, jak pokazuje prognoza pogody, w całym kraju będzie padać. W województwach zachodnich spodziewamy się deszczu, na pozostałym obszarze kraju - deszczu ze śniegiem.

  Miejscami będzie, jak na styczeń, bardzo ciepło. Szczecin, Zielona Góra - tu słupki rtęci mogą pokazać nawet 7 st. C. 6 st. C pokażą termometry w Gorzowie Wielkopolskim, a po 5 st. C będzie na Dolnym Śląsku i w Poznaniu. Trzy stopnie powyżej zera są prognozowane m.in. dla Trójmiasta i dla Łodzi. Na wschodzie kraju, gdzie ma być nieco chłodniej, słupki rtęci wskażą od -1 do 1 st. C.

  Wiatr, umiarkowany i dość silny, miejscami może wiać z prędkością 60 km/h. W górach mogą wystąpić porywy dochodzące do 90-100 km/h.

  Słabe warunki biometeo

  Fakt, że na zachodzie termometry wskażą nawet 7 st. C, sprawi, że mieszkańcy tamtych regionów odczują komfort termiczny. Nie będzie im ani za ciepło, ani za zimno. W pozostałych regionach dominować będzie albo chłód, albo zimno. Wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka - dojdzie do 90-90 proc.

  Biomet okaże się niekorzystny. I to wszędzie.

  Prognoza pogody dla największych miast w Polsce

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Pochmurno, z opadami śniegu i śniegu z deszczem powodującym gołoledź. Temp. maks. 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie w Warszawie około południa 995 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Pochmurno, z opadami śniegu z deszczem przechodzącym w deszcz. Opady deszczu marznące, powodujące gołoledź. Oblodzone drogi i chodniki.

  Temp. maks. 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1000 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Pochmurno, z opadami deszczu - miejscami marznącego i powodującego gołoledź. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie około południa 994 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Pochmurno, z opadami deszczu - miejscami marznącego, powodującego gołoledź. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie około południa 993 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Pochmurno, z opadami śniegu z deszczem - marznącym, powodującym gołoledź. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie około południa 988 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jakie ciepło ?
  Jakie ciepło ? Tylko na zachodzie odwilż a reszta kraju w okowach tej przeklętej znienawidzonej zimy !!! U mnie (Slaskie) leży 30 cm białego syfu i co gorsze nie ma żadnych szans żeby to spłyneło :/ Południe i wschód kraju jak zwykle są poszkodowane :/ a końca tej zimy nadal nie widac .Od soboty całodobowy mroz i sniezyce a gdzie oczywiscie na południu i wschodzie , to już prawdziwy koszmar .tA ZIMA PD WZGLEDEM SNIEGU JEST JUZ PORÓWNYWALNA Z ZIMA Z 2005/2006 WTEDY BYŁ TEŻ KOSZMAR 50 CM SNIEGU , TERAZ ZNOWU POWTÓRKA Z ROZRYWKI :(
  ~Morgit /2013-01-29 13:19
 • prószy
  A w Łodzi spokojnie prószy teraz śnieg.
  ~metek /2013-01-29 11:55
 • prognoza
  Fronty przejdą tylko nad południowo-zachodnią Polską. Poza tym się rozpogodzi. W nocy przymrozki.
  ~metek /2013-01-29 10:21
 • Warszawa
  Powoli zaczynają się roztopy, po mrozie ani śladu.
  ~Deedee /2013-01-29 09:04
 • Na Podlasiu.
  Wczoraj wieczorem sypał śnieg ze 3 cm. Dzisiaj rano mglisto i -2C, brak wiatru i opadów, ale już widzę na radarze przemieszczające się w głąb Polski chmury z opadami.
  ~EmirOmar1 /2013-01-29 09:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...