Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: śnieg i deszcz ze śniegiem. Wszystko przez ciepły front

  08-01-2016 06:43

  Termometry wskażą do 3 st. C

  Na zachodzie deszcz ze śniegiem

  Pixabay (CC-BY-SA) / Unsplash

  Cieplejsze powietrze, które napłynie do Polski wraz z frontem atmosferycznym sprawi, że w ciągu dnia możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą od -6 do 3 stopni.

  W ciągu dnia w zachodniej połowie Polski będzie padać deszcz ze śniegiem i marznący deszcz, powodujący gołoledź. Natomiast na wschodzie należy spodziewać się śniegu. Wiatr się nasili. Powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 45 km/h.

  W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -6 st. C na na północnym wschodzie do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim, Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

   

  Odczucie chłodu i zimna

  Zanotujemy spadek ciśnienia. Warunki biometeorologiczne przejdą w niekorzystne. Dominować będzie termiczne odczucie chłodu, a na wschodzie zimna. Wilgotność powietrza wyniesie od 80 proc. na południowym zachodzie do 70 proc. na północnym wschodzie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno. Opady śniegu. Temp. maks. 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami. Opady śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Pochmurno. Opady śniegu. Temp. maks. 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1000 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Opady śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i rośnie.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Opady śniegu. Temp. maks. w dzień 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 981 hPa i rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...