Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: śnieg i silny wiatr

  04-01-2017 06:18 Jutro atak mrozu

  Dosypie śniegu

  Fot.: PAP/EPA, film: TVN Meteo

  Na dziś synoptycy zapowiadają opady śniegu i porywisty wiatr. To początek ochłodzenia, które z każdym dniem będzie coraz silniejsze.

  Dziś czasami będzie padać śnieg. Lokalnie opady mogą być intensywne. Temperatura, jeszcze dodatnia, od 0 st. C na Podkarpaciu, przez 2-3 st. C w centrum, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach 60-80 km/h. Na Wybrzeżu porywy mogą przekraczać 80 km/h i powodować zjawisko tzw. cofki. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe 977 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w całej Polsce będzie bardzo wysoka, osiągnie wartość powyżej 90 proc. W całym kraju odczujemy zimno. Biomet w związku z obniżonym ciśnieniem, wszędzie okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe 982 hPa.

  KRAKÓW

  Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 970 hPa.

  POZNAŃ

  Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Ciśnienie, w południe 983 hPa, spada.

  WARSZAWA

  Przeważnie pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 60-80 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada (o kolejne 7 hPa), w południe 977 hPa.

  WROCŁAW

  Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 983 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • to nie zima
  hehe, wszędzie słyszę o śniegu a u mnie ulewa przez całą noc, ponad 3 stopnie, gdzie ta zima, jakie zawieje, chyba nie w Polsce (północny zachód)
  ~kad /2017-01-04 07:41
 • zima
  zobaczymy czy to sie sprawdzi
  ~max /2017-01-03 19:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze tylko na kilka dni opuściło Polskę, ustępując miejsca nieco chł...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...