Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: śnieg i silny wiatr

  04-01-2017 06:18 Jutro atak mrozu

  Dosypie śniegu

  Fot.: PAP/EPA, film: TVN Meteo

  Na dziś synoptycy zapowiadają opady śniegu i porywisty wiatr. To początek ochłodzenia, które z każdym dniem będzie coraz silniejsze.

  Dziś czasami będzie padać śnieg. Lokalnie opady mogą być intensywne. Temperatura, jeszcze dodatnia, od 0 st. C na Podkarpaciu, przez 2-3 st. C w centrum, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach 60-80 km/h. Na Wybrzeżu porywy mogą przekraczać 80 km/h i powodować zjawisko tzw. cofki. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe 977 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w całej Polsce będzie bardzo wysoka, osiągnie wartość powyżej 90 proc. W całym kraju odczujemy zimno. Biomet w związku z obniżonym ciśnieniem, wszędzie okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe 982 hPa.

  KRAKÓW

  Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 970 hPa.

  POZNAŃ

  Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Ciśnienie, w południe 983 hPa, spada.

  WARSZAWA

  Przeważnie pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 60-80 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada (o kolejne 7 hPa), w południe 977 hPa.

  WROCŁAW

  Na ogół pochmurno. Przelotny śnieg. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 60-80 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 983 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • to nie zima
  hehe, wszędzie słyszę o śniegu a u mnie ulewa przez całą noc, ponad 3 stopnie, gdzie ta zima, jakie zawieje, chyba nie w Polsce (północny zachód)
  ~kad /2017-01-04 07:41
 • zima
  zobaczymy czy to sie sprawdzi
  ~max /2017-01-03 19:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę odpowiada wyż Detlef, znajdujący się nad Litwą....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...